Başkan Şanverdi: “Vatanımıza, Devletimize ve Milletimize Yapılan Saldırılara Karşı Biriz” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 04:53

Başkan Şanverdi: “Vatanımıza, Devletimize ve Milletimize Yapılan Saldırılara Karşı Biriz”

Başkan Şanverdi: “Vatanımıza, Devletimize ve Milletimize Yapılan Saldırılara Karşı Biriz”
Son Güncelleme :

19 Temmuz 2016 - 13:06

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, “Vatanımıza, Devletimize ve Milletimize Yapılan Saldırılara Karşı Biriz” dedi.
Reyhanlı Belediye Başkanverdi darbe girişimiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Savaş ortamında kurulup demokrasiyi ve cumhuriyetçiliği kendine şiar edinmiş, şehit kanlarıyla yoğrulmuş, yüce devletimize, demokrasimize ve “Cumhur”iyetimize yapılan bu darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınıyorum. Bu darbeyi yapanlar vatanla milletle devletle ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizle hiçbir bağlantısı kalmamıştır. Aziz Milletimiz şundan emin olmalı devletimiz; bu darbeyi yapanlara ve bağlantılarına gerekli tüm cezayı en kısa zamanda uygulayacaktır. Bu darbe girişimini yapanlar kendilerini ve vicdanlarını; vatan sevgisinden nasibini almamış okyanus ötesi güruha satmış bir örgüttür. Okyanus ötesinden gelen yasa dışı emirle bu darbeyi gerçekleştirenler siz değerli milletimiz ve devletimizin nezdinde “vatanına ihanet etmiş” insanlar olarak ebediyete kadar unutulmayacaktır.
“İslam ve hizmet” kisvesi altında faaliyette bulunduklarını iddaa eden yıllarca milletimizin manevi duyguları ile oynayan fakat islamla devletle milletle vatan sevgisi ile alakaları dahi olmayan bu örgütün islama ve ülkemize verdiği zararlar ortadadır. 17 ve 25 aralık sonrası gelişen bu darbe girişimi onların gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir. Vatanımıza devletimize ve devlet büyüklerimize karşı yapılan bu saldırılarda siz değerli aziz milletimizle beraber; Irkı, cinsi, siyasi görüşü ve rengi ne olursa olsun hep birlikte omuz omuza olmaya davet ediyorum.
“Vatan sevgisi imandandır” sözünden hareketle tıpkı aynı safta olduğumuz gibi, aynı secdeye baş koyduğumuz gibi, aynı kıbleye yöneldiğimiz gibi; devletimizin ve milletimizin bekası için bizden sonraki nesillerimizin geleceği için bir olmaya birlik olmaya ve aynı bayrağın altında toplanmaya çağırıyorum. Bu darbe girişimi sonucu ebediyete uğurladığımız canını vatanı için feda eden Şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Milletimizin başı sağolsun.” (Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.