Reyhanlı Eğitim Köyü’nde, Suriyeli savaş mağduru öğrenciler yüz yüze eğitime başladı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ocak 2023 - 03:27

Reyhanlı Eğitim Köyü’nde, Suriyeli savaş mağduru öğrenciler yüz yüze eğitime başladı

Reyhanlı Eğitim Köyü’nde, Suriyeli savaş mağduru öğrenciler yüz yüze eğitime başladı
Son Güncelleme :

04 Mart 2021 - 15:49

Bu Haber 68 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde, Suriyeli savaş mağduru çocukların barındığı Eğitim Köyü’nde yüz yüze eğitime başlandı.
Reyhanlı Eğitim Köyü Eğitim Koordinatörü Abdulkadir Dinç, gerekli olan tüm önlemlerin alınarak eğitim öğretime başlandığını söyledi.
Öğrencilerin öğretmenlerini, öğretmenlerinde öğrencilerini çok özlediğini belirten Dinç, eğitim öğretime başlanması nedeni ile öğrencilerin ateş ölçümü, maske kontrolün yapıldığını ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak eğitim görecekleri sınıflara alındığını kaydetti.
Çocukların okula servislerle getirildiklerini anlatan Dinç, “Okulumuzda öğretmenler ve idari personeller tarafından gerekli olan tüm önlemler alındı. Reyhanlı’da yaşayan savaş mağduru yetim çocuklarında olduğu ana okulu ve ilkokul 1,2,3,4. Sınıf öğrencileri toplam 450 öğrenci haftada 4 gün, öğle ve sabah olmak üzere eğitim görecekler. Temennimiz odur ki, yakın zamanda ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyanın etkisi altında olduğu salgın sürecinin bir an önce bitmesi ve öğrencilerimize daha samimi sarılarak onları karşılayarak eğitim öğretime devam etmektir” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.